Copyright ©2018 Rafał Kowalkowski. All rights reserved.

Płyta muzyczna “Fotografia” i nowe cele

Dziś już mogę podsumować wydanie mojej płyty muzycznej “Fotografia”, co zrobiłem własnymi siłami i z własnych funduszy. Piosenki, muzykę i tekst – przygotowałem sam, które później aranżował Adam Herbata Herbowski. Przez lata napisałem dużo tekstów i z nich czerpałem też fragmenty do moich piosenek. Tutaj muszę się pochwalić, że mam do tego talent, tak samo jak i do tworzenia muzyki, która przychodzi sama i tak jakby ktoś mi ją dyktował. Nie wiem skąd się to bierze. Jestem związany emocjonalnie z moimi utworami, muszę nauczyć się śpiewać tak, żeby stanąć “obok” nich. Największym komplementem jest wzruszenie osób, których piosenka dotyczy i dla mnie jest to największa nagroda, jaka mogła mnie spotkać za moje tworzenie. Oczywiście mam też piosenki lekkie i wesołe, te dobrze się śpiewa i bez ryzyka. Do tych innych przygotowuje się od miesięcy, żeby się z nimi zmierzyć, być może na scenie, ale nie wiem kiedy będę gotowy.

Tak jak spodziewałem się, moja płyta nie nabrała rozgłosu. Słuchają piosenek znajomi i rodzina, ale to tyle, bo chyba nikt mi nie pomógł. No i też nikogo nie znam w świecie muzycznym. Gra czasami “Fotografię” Radio Kołobrzeg. To musi wystarczyć i cieszyć.

Nagrywam razem z Rafałem Daroszewskim drugą płytę “Taki stan”, są już 4 piosenki gotowe.

7 piosenek jest zaaranżowanych i czekają na nagranie, ale to będzie trzecia płyta wydana razem z Adamem Herbowskim.

Dziś to zabawa, co z tego będzie to trudno powiedzieć. Do tego ten wirus zabija wszystko, bo nikt muzyką zainteresowany nie jest, wszyscy mają inne problemy na głowie.

A żyć trzeba.

Zostaw komentarz